O nas

Bloga zaczęłyśmy pisać pod wpływem chwili, chociaż już od dawna chodził nam po głowie.

Startujemy z blogiem Greater things – have yet to come dla dziewczyn, które w głębi duszy chcą zrobić w życiu coś ważnego, chcą żyć z misją, poświęcić się wyższym celom, a nie żyć w ciągłej koncentracji na sobie. Chcemy przełamać mit, że dziewczyny są puste, pokazać, że każda z nas jest wartościowa i została stworzona do wielkich rzeczy.

Greater Things to refren piosenki, ale dla nas to coś więcej niż tylko tekst i muzyka. Po raz pierwszy usłyszałyśmy ją na spotkaniu megakościoła w Lynchburgu w stanie Wirginia, USA. Kilka tysięcy ludzi śpiewało na chwałę Bogu o wielkich rzeczach, których możemy dokonać dzięki Niemu. Amerykańscy chrześcijanie zrobili na nas ogromne wrażenie i dodali wiary, że wielkie rzeczy mogą się dziać także w Polsce! Dzisiaj, po trzech latach od tamtej chwili, tworzymy MegaKościół w Polsce , codzienną telewizję na żywo, uniwersytet biblijny, a nawet biblijną partię (!). Blog jest częścią tego wielkiego projektu!

Mamy ten przywilej, że zostałyśmy wychowane przez wspaniałych Rodziców, którzy żyją w poświęceniu dla wyższej idei. Nasz Tata, pastor Paweł Chojecki, zawsze przekonywał nas, że to jednostki zmieniają bieg historii, dlatego nie możemy przejmować się, że większość ma inne zdanie niż my, ale konsekwentnie robić swoje. Pisząc bloga, chcemy zachęcić Was, abyście przestały żyć cudzym życiem i zaczęły żyć tak, jak zawsze marzyłyście!

Skąd czerpiemy siłę do działania? W skrócie: z relacji z Bogiem – Jezusem Chrystusem. Więcej o tym na blogu!

Jeśli chcesz robić większe rzeczy, daj znać i dołącz do nas!

Kornelia
Kiedy miałam trzy lata powiedziałam: „Chcę umrzeć, nie chcę tu być”. Odkąd pamiętam dręczyło mnie pytanie, po co żyję, co się stanie ze mną po śmierci. Z perspektywy czasu cieszę się, że te poważne myśli krążyły w mojej głowie już od dzieciństwa, bo w wieku 12 lat zwróciłam się osobiście do Chrystusa po zbawienie, ratunek od piekła. Był to przełomowy moment w moim życiu, bo w końcu przestałam się bać.

Zawsze ciągnęło mnie do głębokich rozmów z ludźmi, więc mimo skończenia klasy mat-fiz-inf, ostatecznie poszłam na psychologię. I się nie zawiodłam! Na studiach rozmowy o Bogu, sensie życia były codziennością ;) Najwięcej o ludziach nie dowiedziałam się z zajęć, ale właśnie z rozmów ze znajomymi czy organizacji różnych wydarzeń na uczelni, m.in. słynnej zakazanej debaty ewolucjonizm-kreacjonizm.

Kiedy kończyłam studia w 2016, właśnie rozpoczynaliśmy Telewizję Idź Pod Prąd na żywo. Nie zastanawiałam się ani chwili, gdzie chcę pracować…! Włączyłam się na całego w IPP TV i tak już zostało ;) Jestem szczęśliwa, bo robię to, co kocham!

Kiedyś marzyłam o szkole biblijnej, dziś biorę udział w projekcie MegaKościoła. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Bóg ma najlepszy scenariusz dla naszego życia? :D

Eunika
Zazwyczaj pracuję głosem – prowadzę programy w Telewizji Idź Pod Prąd. Kiedy jednak na dłuższą chwilę go straciłam, po kilku dniach nudzenia się – nie mogąc mówić, zaczęłam pisać. Skończyłam dziennikarstwo, ale zawsze marzyłam o pracy w branży filmowej i Bóg spełnia te marzenia na moich oczach.
Od dziecka kochałam sport, jednak wypadek sprawił, że przez kilka lat nie mogłam ćwiczyć. Pewnie nie wrócę już nigdy do dawnej formy, ale m.in. ta strata doprowadziła mnie do Boga – to wtedy nawróciłam się do Jezusa. Straciłam zdrowie, ale zyskałam życie wieczne! Kiedyś napiszę o tym więcej.

(W dzieciństwie chciałam też zostać pilotem, na razie się nie udało ;) ale może w niebie się uda…)

Jestem szczęśliwa, #NieJestemFeministką i jestem dumna z tego, że jestem #KobietąWyzwoloną przez Jezusa. Dzięki za Twój czas! Miłej lektury.

You’re the God of this city
You’re the King of these people
You’re the Lord of this nation
You are
You’re the Light in this darkness
You’re the Hope to the hopeless
You’re the Peace to the restless
You are
There is no one like our God
There is no one like our God
For greater things have yet to come
And greater things are still to be done in this city
Greater things have yet to come
And greater things are still to be done in this city
We believe, we believe in you, God!

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *