5 rzeczy, które zawdzięczamy Tacie! Prezent na 55. urodziny Pastora

„Zawsze powtarzał mi: My się problemów nie boimy, my problemy rozwiązujemy!”. „Dał mi przykład, że można żyć zgodnie z tym, co się mówi”. „Od małego wiedzieliśmy, że Unia Europejska nie jest fajna…” – wiedząc, że nasz Tata, Pastor Paweł Chojecki, nie przepada za prezentami i życzeniami, postanowiliśmy inaczej uczcić jego 55. urodziny – każdy z nas napisał 5 rzeczy, które mu zawdzięcza!

Tymoteusz

1. Przede wszystkim to, że dowiedziałem się o Jezusie, o tym co dla mnie zrobił oraz, że przyjąłem Go do swojego serca. Tata zawsze był gotowy odpowiedzieć na moje pytania dotyczące wiarygodności i treści Biblii.

2. Tacie zawdzięczam też kręgosłup moralny – wpoił mi wartości, których staram się trzymać i dał mi przykład, że można żyć zgodnie z tym, co się mówi i głosi. Całe życie wspiera mnie w podążaniu za Jezusem i napomina mnie, gdy zbaczam z właściwej ścieżki.

3. Tata wpoił mi patriotyzm, zainteresowanie historią Polski i to, że warto się poświęcać dla Jej dobra.

4. Poprzez ciągłe poprawianie mnie, co bywało denerwujące :), nauczył mnie, że trzeba dążyć do doskonalenia swoich umiejętności i tego, co się robi.

5. Przekazał mi umiejętność majsterkowania, budowlanki, stolarstwa i naprawiania różnych domowych rzeczy!

Kornelia

1. Zacznę od tego, że naprawdę nie wyobrażam sobie lepszego Taty niż mam! Często mi się wydaje, że nie jestem wdzięczna za swoich Rodziców, tak jak powinnam. Dziś chcę podziękować przede wszystkim Bogu, że dał mi tak kochającego Tatę, dzięki któremu mogę łatwiej wyobrazić sobie miłość Boga Ojca do mnie. Wiem, że często ojcowie odbiegają od Bożego wzoru, dlatego tym bardziej chciałam się z Wami podzielić tym, co zawdzięczam mojemu.

2. Patrząc na mojego Tatę, już od dzieciństwa widziałam, że żyje on dla wyższych celów, jest poświęcony misji. Nie zawsze ją rozumiałam, ale jasne było dla mnie, że Tata jest szczerze przywiązany do swoich poglądów. Kiedy miałam 12 lat już w pełni świadomie osobiście zwróciłam się do Jezusa Chrystusa z wołaniem o zbawienie. Myślę, że gdyby nie szczera miłość do Chrystusa obydwojga moich Rodziców, nie podjęłabym tej decyzji tak wcześnie. Za to przede wszystkim chciałam podziękować.

3. Mojemu Tacie zawdzięczam również to, że już od małego zachęcał mnie do walki ze swoimi słabościami, że mam zawsze starać się najlepiej robić, to co robię. Nie powinnam się przejmować tym, co myślą o mnie inni, mam po prostu robić swoje. Tata zawsze przekonywał mnie, że to jednostki zmieniają bieg historii, że czekają nas wielkie wyzwania, dlatego już dziś muszę skupić się na tym, co najważniejsze.

4. Tata zawsze we mnie wierzył, że dam radę. Kiedy nieraz było mi smutno, powtarzał mi „My się problemów nie boimy, my problemy rozwiązujemy!”. Kiedy było mi naprawdę źle, wydawało mi się, że do niczego się nie nadaję, wiedziałam, że w domu czeka na mnie kochający Tata! To było szczególnie ważne w momentach, kiedy doznawałam krzywdy ze strony innych. Tata wyjaśniał mi wtedy: „To normalne, pamiętaj ludzie to dziady!”.

5. Choć czasem trudno było mi to przyjąć, z perspektywy widzę, że te słowa otrzeźwienia były dla mnie najlepszym lekarstwem. Dziękuję mojemu Tacie, że codziennie uczy mnie polegania tylko na Jezusie i na Jego Słowie. Dziękuję, że jest dowodem na to, że życie przez wiarę jest możliwe! ;)

Eunika

1. Od dziecka wiedziałam, że Tata i Mama pójdą do nieba. Nie dlatego, że są idealni (chociaż są naprawdę niesamowici!), tylko dlatego, że zawołali do Jezusa po zbawienie i On im je dał w prezencie, tak jak obiecał w Biblii. I także dzięki temu, że widziałam, że oni należą już do Jezusa, w pewnym momencie swojego życia zawołałam do Niego i ja. Za to dziękuję Bogu i Rodzicom najbardziej!

2. Tacie zawdzięczam to, że pokazał nam świat, takim jaki on jest, a nie takim, jakim media i politycy chcieliby, żebyśmy go widzieli. Od małego wiedzieliśmy, że Unia Europejska nie jest fajna (pomimo, że prawie wszyscy w szkole byli „za”). Wiedzieliśmy też, że socjalizm i teoria ewolucji to lipa, że w wojnie secesyjnej wcale nie chodziło o niewolnictwo, a Serbowie nie byli głównymi winowajcami wojny w Jugosławii. Dzięki temu, że Tata rozmawiał z nami o poważnych sprawach, nauczyliśmy się samodzielnie myśleć i nie zawsze wierzyć w „oficjalną wersję wydarzeń”.

3. Tata zawsze nas wspierał. Nieważne co się działo, nie pamiętam, żeby nie znalazł dla nas czasu – żeby się z nami pobawić, porozmawiać czy coś wytłumaczyć. Pomimo, że miałam w życiu okres buntu, to wiedziałam, że Tata mnie kocha i to pomogło mi wrócić na właściwe tory.

4. Tata jest marzycielem, ale i wykonawcą. I tego nauczył też nas, żeby nie tylko marzyć o wielkich rzeczach, ale krok po kroku, pomimo przeciwności, dążyć do ich realizacji. Powtarzał nam często: „Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli Bóg zechce, żebyśmy wygrali, to wygramy.” I tak dokładnie było!

5. To, co napisali Kornelia i Tymek to prawda. Tata żyje zgodnie z tym, co mówi. Dzieci znają rodziców najlepiej. Możecie nam wierzyć lub nie, ale Tata jest dla nas wzorem codziennego życia w szczerości i prawdzie – dla Boga.

Tato, wiemy, że nie przepadasz za życzeniami, więc powiemy krótko: jesteś najlepszym Tatą, jakiego mogliśmy dostać od Boga!

28 komentarzy

 • J.Sokołowski

  Pastor Chojecki jest niesamowitym człowiekiem, zawsze myślącym trzeźwo i obdarzonym przez Boga wielką mądrością. Dla mnie jest stanowi wielki autorytet oraz motywację, że można żyć z Jezusem i dla Jezusa mimo setek przeciwnych zmiennych z zewnątrz. To jemu zawdzięczam nawrócenie do Jezusa i że dzisiaj jestem tym kim jestem, idącym pod prąd ze świadomością, że to właściwa droga, która zaprowadzi mnie pod właściwy adres. Mam nadzieję, że kiedyś nasze drogi złączą się w boju dla Jezusa oraz Polski. Sto lat!

 • Małgorzata

  Przepraszam, że się powtarzam, ale po raz kolejny muszę powiedzieć, że to cudowny wpis

  A co za lekkość pióra, istny talent, niesamowite.

  Dziękuję za treści bloga, sentymentalne zdjęcia.

 • Wioletta

  Najlepsze życzenia dla Pastora! Spełnienia wszystkich zamierzeń i planów! Dużo zdrówka i wytrwałości w tym co robi. ????
  Z Jezusem i do przodu!! ????

 • Ilona

  Ten wpis to na pewno dużo piękniejszy prezent niż „zwyczajne” życzenia!Przyznaje,że łezka się zakręciła w oku jak pomyślalam jaką jesteście wspaniałą i kochającą się rodziną Jestescie zywym przykładem tego,że można mieć bliską więź z rodzicami pomimo różnicy pokoleń!Szczerze i pozytywnie zazdroszczę:)Ja i mój mąż zawdzięczamy Waszemu tacie to,że pokazał nam drogę do Boga dlatego mamy nadzieję,że Bóg obdarzy go laskami i jeszcze przez długie lata będzie wymachiwał Nowym Testamentem:)

 • Anna

  Dzięki Pastorowi dowiedziałam się, co naprawdę zrobił dla nas Jezus, i to mocno mnie odmieniło, teraz wiem jaki sens ma życie, ogromne dzięki za to i życzę duuuużo zdrowia i siły dla Pastora!!!

 • Eunika Chojecka

  Tata dziękuje wszystkim za zachętę: „To dla mnie rzeczywiście wielka radość widzieć z perspektywy, że to, co się robi, wydaje tak błogi owoc! Wszystkim Rodzicom życzę, by mieli mądrość i siłę, by we właściwym czasie zrobić to, co trzeba wobec swoich dzieci! Widzimy się jutro, jak Bóg pozwoli!”

 • zaneta

  Zawsze gdy opowiadam innym o IPP i Pastorze mówię: popatrz na Jego dzieci (owoce Jego życia): piękne, mądre, wykształcone, pewne siebie, szczęśliwe, nie wstydzą się siebie i wyrażania uczuć ; to najlepszy dowód na to, że to mądry człowiek.

 • Jan Krajewski

  Wow! robi wrażenie. Wielkie dzięki za podzielenie się takimi skarbami. Zgodna, miłująca się rodzina i niezmordowana praca misyjna są wzorem! Nie chcę blokować serwerów wypisując, za co jestem wdzięczny pastorowi i #IPPTV – można o tym napisać książkę ;-) Jedność myśli w 100%

 • Renata Bednarz

  Trudno się z Wami – dziećmi pastora – rozstać:) Zazdroszczę pomysłu na prezent urodzinowy dla niego, jest ekstra. Z początku, jakieś prawie dwa lata temu, nie potrafiłam się przyzwyczaić, kiedy pastor mocno podnosił głos podczas audycji. Potem jednak przekonałam się, że jak się czasem nie huknie na ludzi, to nie zrozumieją, nie dotrze do nich. Jego dowcip uwielbiam. Za wiedzę i talent przewidywania na podstawie zaistniałych faktów bardzo cenię. To świetny, inteligentny człowiek. Gratuluję Wam takiego Taty.

 • Poznanie Prawdy

  Super, tak trzymać. IPPtv i Kościół Nowego Przymierza powinien być w całej Polsce ;)
  Takich pastorów powinno być więcej..
  Chociaż inne zbory protestanckie też sobie bardzo cenię, np. Oaza :)
  Przydałoby się jeszcze radio IPP, alternatywa radio Maryja :) Coraz więcej ludzi się budzi..
  Też miałem kiedyś bloga, ale hasło zapomniałem do strony i poczty, pozostał tylko ślad.

 • Marc

  HAHAHAHA, mam naprawde solidna breche. To jest nasz Pastor. Kto by wtedy pomyslal, ze z tego mlodego „gostka” wyrosnie taki soul hunter – nasz Pastor. Pozdrawiam naszego Pastora jak i Was wszystkich. Kochamy Was!

 • Grzegorz i Jolanthe M

  Panstwo Chojeccy poznajemy owoce Pana Boga,jestescie najlepszym przykladem i wzorem dla wielu,wielu,wielu polskich Rodzin.Za to od sercy dziekujemy.Dzieki wam idziemy Ramie w Ramie do Pana Boga.Sto lat i niech Pan Bog was chroni od zlego i was blogoslawi.Serdeczne pozdrowienia od wiernych sluchaczy.

 • Bartek

  Pastora jest najważniejsza osobą w kraju ogromny ciężar na jego barkach,modlę się za pastora pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *