Dlaczego warto pojechać do Stanów?

Poprosiliście, by z USA przywieźć nadzieję. Za Oceanem dowiedzieliśmy się jednak, że to my w Polsce, w środowisku Idź Pod Prąd, dajemy nadzieję Polonii, a Amerykanów inspirujemy do walki. Więc dlaczego warto było polecieć do Stanów?

Najpiękniejsze jest to, że w Stanach spotkaliśmy wielu Polaków, którzy przez Idź Pod Prąd usłyszeli ewangelię o darmowym zbawieniu w Jezusie. Dziękujemy Wam za to, że tysiące kilometrów od Ojczyzny czuliśmy się prawie jak w domu. Macie swoje miejsce w naszych sercach!

Za każdym razem, kiedy rozmawiam z chrześcijanami w Stanach, niebo staje się dla mnie bliższe. Dociera do mnie, że z większością tych ludzi nie spotkam się już tu na Ziemi, ale dopiero w niebie. Takie spotkania budzą wdzięczność Bogu, że dał nam życie wieczne, które będziemy mogli razem spędzić. (I nie będzie bariery językowej :)

Uwielbiam w Stanach jeszcze to, że człowiek odzyskuje tam godność, pewność siebie. Od wizyty w supermarkecie przez rozmowę z rektorem uniwersytetu po uczestnictwo w uroczystym bankiecie – jesteś traktowany z szacunkiem. To skutek oparcia USA na biblijnej prawdzie, że zostaliśmy stworzeni na obraz Boga. Dzięki temu Amerykanie wierzą, że z Bożą pomocą JEDEN CZŁOWIEK może zmienić świat. I to w Stanach działa!

Na 60-leciu powstania John Birch Society, z Rep. Dorothy Moon i jej mężem, z Rep. Matthew Shea oraz Kongresmenem Thomasem Massi i Artem Thompsonem, CEO JBS

Utkwiło mi też w pamięci kilka myśli znalezionych w Ameryce: Pray BIG, worry SMALL! (DUŻO się módl, MAŁO się martw!)

Life is not about waiting for the storm to pass but about learning to dance in the rain. (W życiu nie chodzi o to, by czekać, aż minie burza, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.)

Liberty University

I jeszcze życiowa dewiza Dr. Jerry’ego Falwella, założyciela Liberty University, największego chrześcijańskiego uniwersytetu świata: Jeśli jesteś chrześcijaninem, to kiedy coś robisz, rób to najlepiej, jak potrafisz. Bo nie robisz tego dla siebie, robisz to dla Chrystusa!

Najpiękniejsze byłoby to, gdyby z Bożą pomocą, udało się nam zmienić Polskę, by znów była wielkim państwem wolnych, odważnych i wiernych Bogu ludzi.

Eunika Chojecka

Wyprawa za Ocean, Ocean Możliwości!

Poprosiliście, by z USA przywieźć nadzieję. Za Oceanem dowiedzieliśmy się jednak, że to my w Polsce, w środowisku Idź Pod Prąd, dajemy nadzieję Polonii, a Amerykanów inspirujemy do walki. Więc dlaczego warto było polecieć do Stanów?

Bo to właśnie tam zobaczyliśmy, ile znaczymy dla Polonii i dla Amerykanów walczących z komunistyczną propagandą w ich kraju. To wśród wolnych ludzi zaczynasz doceniać swoją wartość, zaczynasz wierzyć, że możesz, że Bóg stworzył Cię do wielkich rzeczy. Doświadczyłam tego na własnej skórze, kiedy miałam wygłosić wykład na największym chrześcijańskim uniwersytecie świata, Liberty University. Po ludzku byłam przerażona, ale wystarczyło tylko kilka minut filmu o historii tej uczelni, żebym zmieniła swoją postawę. Pastor Jerry Falwell w płomiennym przemówieniu mówił do jednych z pierwszych studentów tej uczelni:

Jesteście nadzieją Ameryki! Zmienicie ten świat dla Chrystusa! Nie oglądajcie się na innych, żeby zrobili to za Was. Powiedzcie: Boże, oto jestem, poślij mnie! Na Liberty University szkolimy mistrzów, którzy zmienią świat!

NOT I, BUT CHRIST!

Patrząc na wydarzenia z perspektywy i widząc, jak od trzech lat Bóg wspaniale prowadził naszą współpracę z Prof. Marylin Gadomski, nie mam wątpliwości, że On czyni większe rzeczy niż nasze marzenia. Więc po prostu mam za Nim podążać! Mam zwyciężać dla Jezusa, ufając Mu, że w mojej słabości okaże się Jego moc. Tego nauczyłam się w tym roku w Stanach Zjednoczonych. Lekcja z Liberty University: KONCENTRACJA NA BOGU, NIE NA SOBIE! ;) ”Oto jestem, poślij mnie!”

Zobacz fragmenty wykładu na największym chrześcijańskim uniwersytecie świata:

Dziękuję Bogu za ten przywilej, że mogłam poznać oddanych Mu chrześcijan, którzy żyją blisko swojego Pana na co dzień! ”Pray big, worry small!”, ”Always pray!”, ”Fly like an Eagle” – takie napisy to norma w chrześcijańskich domach, kawiarniach czy uniwersytetach ;)

Dlaczego jeszcze warto pojechać do USA? Bo tam zaczynasz marzyć, po prostu zarażasz się ich pracowitością i determinacją w osiąganiu celu.

Lekcja z wizyty w konserwatywnej organizacji John Birch Society? Żyj porządnie, nie trać czasu, ale skoncentruj się przede wszystkim na swoim charakterze. Nie bądź egoistą, ale poświęć się służeniu innym. Miłość do innych, wypełnianie obowiązków to nie jest nic udawanego. Amerykańscy chrześcijanie żyją biblijną wizją Boga. I po prostu chcą Mu się odwdzięczyć!

Nasz wywiad „Dlaczego CHARACTER FIRST?”:

Mieliśmy powiedzieć za Oceanem, jak tu jest w Polsce… Wielu Amerykanów rzeczywiście tego nie wie, nie zna naszej historii, nie wie, że biblijni chrześcijanie są w Polsce nazywani ”sektą”. Ale wróciliśmy z USA z nową misją dla naszego Narodu – to właśnie my mamy ostrzec Wolny Świat przed komunizmem! Bo my wiemy, czym kończy się ten diabelski, zbrodniczy system.

Tak. Przywieźliśmy nadzieję. Z naszym Bogiem możemy wszystko. Make Poland Great Again – to rzeczywiście jest możliwe! Zabieramy się do pracy ;)

Kornelia Chojecka

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *